יום שלישי, 24 בנובמבר 2015

הלחץ פועל, השלט הוחלף אולם האפליה נמשכת

השלט הוחלף || הקיצוב נמשך

משטרת הר הבית תלתה הבוקר הודעה חדשה בפתח שער הכניסה ליהודים להר הבית. לפי המודעה החדשה יהודים יכולים להמשיך לעלות להר הבית, והביקור אינו מותנה בתיאום מראש. 

↓ יהודי רשאי להגיע בלי להרשם, אבל הוא ימתין בתור זמן רב מכל השאר


לאחר הפרסומים אתמול על הגבלת עליית יהודים להר הבית, פרסמה לשכת ארדן הכחשה נמרצת. וטענה שאין שום הנחיה להגביל את מספר היהודים העולים להר הבית.

הבוקר החליפה המשטרה את המודעה שתלתה בשער כניסת היהודים. במודעה חדשה שנושאת את הכותרת "שיפור השירות למבקרים בהר הבית".

במודעה החדשה מבהירה המשטרה ש"הביקור בהר הבית אינו מותנה בתיאום מראש".

לדברי המשטרה במודעה "מטרת התיאום מראש הנה לצמצם את משך ההמתנה בכניסה להר הבית". ולמרות זאת מדגישה המשטרה ש"אין בתיאום מראש, התחייבות מצד משטרת ישראל לכניסה בשעה המיועדת".

במטה ארגוני המקדש ממשיכים שלא לשתף פעולה עם הנסיון להפוך את הר הבית ליהודים לאתר תיירות. הר הבית הוא מקום קדוש שצריך להיות פתוח בכל שעות היממה לכל דורש, לפחות כמו רחבת הכותל המערבי.

"או שהמשטרה עושה את ההגבלות בהר בניגוד להוראות השר, או שמדובר במסך עשן שמנסה להסתיר את העובדות בשטח". טוענים במטה בהתייחסות להודעת המשטרה החדשה.

אולי אין הנחיה רשמית להגבלה מספרית. אבל יש הנחיה ונוהל משטרתי לפיה לא שוהים בהר הבית בו זמנית יותר מחמשה עשר יהודים דתיים.

במטה מציגים הקלטה של מדריך קבוצות שפנה אתמול אל המשטרה לאור ההנחייה החדשה. בהקלטה נחשפות אפליות רבות שהמשטרה עורכת ליהודים בהר הבית ובכניסה אליו (להקלטה לחץ כאן >>).

בניגוד לתיירים המוכנסים להר הבית חופשי ללא שום הגבלה, לא על מספר הקבוצות, לא על מספר התיירים בקבוצה ולא על זמן השהייה במקום. היהודים ובפרט הדתיים מופלים בהגבלות קשות. אפליה על רקע גזעני.

כיון שמספר היהודים העולים מוגבל על ידי המשטרה עד 15 יהודים בלבד. וגם שעות הפתיחה של ההר בבוקר מוגבלות, ברור שכמות היהודים שהמשטרה מאפשרת להם כניסה להר בבוקר אחד מוגבלת. גם אם אין הנחיה רשמית כזו.

בכל בקר יכולות להספיק להכנס רק שלש קבוצות של יהודים, וגם זה – רק אם הן תקפנה את ההר במהירות רבה. התוצאה: מספר היהודים העולים להר מוגבל. בניגוד למספר הגויים.

בנוסף, גם אם כל היהודים שיבואו יספיקו להכנס, תיירים גויים שמגיעים מוכנסים מיידית. בעוד שיהודים נדרשים להמתין עד שעתיים, עד שירדו היהודים שבאו לפניו.

גם בהר פנימה חווים היהודים אפלייה קשה. השוטרים מתייחסים ליהודים בהר הבית כאילו היו פקודים שלהם. קובעים עבורם את קצב ההליכה, מסלול ההליכה, מס' עצירות, כמות הישיבה והעמידה. מה שלא נעשה כלפי שום אזרח באף שטח ציבורי, כולל לא לאזרחים בהר הבית, אם הם לא יהודים דתיים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה