יום שלישי, 13 בספטמבר 2016

בית המשפט: תפילה בשערי הר הבית אינה עבירה

העררים התקבלו || מותר להתפלל ליד שערי הר הבית

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל ערעור של צעיר יהודי ושל נערות יהודיות שנאסר עליהם להיכנס לעיר העתיקה לאחר שהתפללו סמוך לשערי הר הבית


↓ מותר להתפלל בשערי הר הבית

בשני דיונים שונים קיבל שופט בית המשפט המחוזי בירושלים אלכסנדר רון, ערעור של צעיר יהודי ושל שלוש נערות יהודיות שנאסר עליהם להיכנס לעיר העתיקה לאחר שהתפללו בסמוך לאחד משערי הר הבית.

כזכור, במהלך הדיון בבית המשפט השלום בו הוחלט להרחיק את המערערים מהעיר העתיקה, התברר כי המשטרה אוסרת על תפילה יהודים ברובע המוסלמי, סמוך להר הבית.

בשני עררים שהוגשו על ידי עו"ד מנשה יאדו ואיתמר בן גביר נטען כי מדובר באיסור לא חוקי ואין כל בסיס להרחקה של העוררים. נציג המשטרה טען כי התפילה עשויה להוביל להפרת הסדר, אך שופט בית המשפט המחוזי אלכסנדר רון קיבל את שני העררים וקבע כי "תנאי ראשון להרחקה הוא ביצוע עבירה, אולם תפילה אינה עבירה.

''לא כלאחר יד ייקבע על ידי בית משפט בישראל שתפילה במרחב הציבורי מהווה עבירה לכאורה המצדיקה התערבות שיפוטית". השופט אלכסנדר הוסיף כי "הרחקה מאזור ללא הצדקה אינה פתרון חוקי גם אם המדינה סבורה שיש בכך לתרום לסדר''.

כאמור, השופט קיבל את שני העררים וביטל החלטת בית משפט השלום להרחיק את הצעיר והנערות מהעיר העתיקה. ביצוע ההחלטה עוכב עד יום חמישי בבוקר, כדי לאפשר למשטרה לערער על ההחלטה.

עו"ד בן גביר אמר כי "המדיניות שהציגה המשטרה בעיר העתיקה היא מדיניות גזענית וטוב עשה בית המשפט שביטל החלטה להרחיק בנות רק כי התפללו.

"מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית והתנהלות המשטרה פגעה בעקרונות היסוד של המדינה. המשטרה לעולם לא תאסור על מוסלמים להתפלל ויש להצטער שהיא הנהיגה איסור גזעני כלפי בנות יהודיות", הוסיף עו"ד בן גביר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה