יום רביעי, 15 בפברואר 2017

צפו: ברכות לשר ארדן על הכרזתו שהר הבית קדוש רק ליהודים

השר ארדן הכריז על קדושת הר הבית || ארגוני המקדש מברכים

ארגוני המקדש מברכים על הצהרתו החשובה של השר לבטחון הפנים על הקשר הייחודי של עם ישראל להר הבית • "הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, ורק לעם היהודי" • את ההכרזה הזו נשא השר ארדן על במת "כנס ירושלים" המתקיים בימים אלו במלון קראון פלאזה בירושלים


↓ ארגוני המקדש מברכים את השר ומצפים לעוד הוכחות בשטח

"יש לנו כאן הזדמנות היסטורית לעידן חדש. אנחנו חוזרים בגאון לדבר על כך שארץ ישראל שלנו. שארץ ישראל שייכת לעם היהודי. לחזור ולספר ולהדגיש". אמר ארדן.

ארדן סיפר על אחת התוכניות לשנת החמישים לשחרור ירושלים. "אנחנו אוספים כאן את מיטב הארכיאולוגים בעולם כולו, ומזכירים שוב את ההיסטוריה היהודית בת אלפי שנים בירושלים. ואת העובדה שהר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי ורק לעם היהודי".

השר לביטחון הפנים אמר גם כי הטרור הערבי ומיגורה קשורים למידת הריבונות שלנו בהר הבית ובירושלים. 

"הביטחון מתחיל בירושלים" הכריז ארדן. מהפכת האינטרנט יצרה בין היתר איום חדש. "היום לא צריך להגיע למסגד, אפשר להפיץ את השקרים על ידי רשת האינטרנט וזה יוצר דור חדש של צעירים שטופי שנאה, שגם מחדירים בהם כל מיני שקרים בנוגע לעשייה של ישראל בהר הבית". 

ראינו את זה כאן מתחיל לפני שנה וחצי בירושלים, ולא במקרה ריכוז האירועים והמתקפות היו באיזור העיר העתיקה. זה לא במקרה. זה הסמל. על זה המאבק. שם הפלסטינים מבינים שהריבונות של מדינת ישראל תיבחן". 

"האמונה שלנו בצדקתנו בבעלות שלנו על ארץ ישראל נבחנת כל הזמן. היא נבחנת בנגב, היא נבחנת ביהודה ושומרון, היא נבחנת בגליל, אבל הריבונות מתחילה קודם כל כאן בירושלים בירת ישראל. כאן הכל התחיל, וכאן אנחנו צריכים להמחיש את הריבונות שלנו".

במטה ארגוני המקדש מברכים על דבריו החיוביים של השר ארדן המבטאים את שינוי התפיסה של המשטרה לזיקה היהודית להר הבית.

תוצאת תמונה עבור יורם הלוי הר הבית

פעילי המקדש מציינים את השינויים לטובה

במטה מציינים כי דבריו החיוביים של ארדן מגובים במעשים רבים שלו ושל המשטרה בהר הבית במשך כל השנה האחרונה, שהפכה לשנת מהפך יהודי בהר הבית.

מאז כניסתו של ארדן לתפקיד, הפך הר הבית למקום מזמין ונוח ליהודים. עמדת הכניסה להר שופרה ולמקום גוייסו שוטרים אדיבים. בוטל לראשונה הקיצוץ בשעת הכניסה בחורף. שכירי המוראביטון הצעקניים סולקו ושכירי וואקף שמתנכלים ליהודים נעצרים. 

הפיקוח המשטרתי על שערי הכניסה המוסלמים להר הוגבר. מעצרי יהודים שבוכים או מתפללים שקטים הופסקו כמעט כליל, והמשטרה אף המליצה להחזיר את חברי הכנסת להר הבית. הפיקוח הארכיאולוגי מקבל סיוע משטרתי ועבודות וואקף שפגעו בשרידי ההר הופסקו ומנהליהם אף נעצרו. 

גם תחנת המשטרה בהר הבית חזרה לפעילות וניידת משטרה אף הוכנסה לסיורים בהר.

פעילי המקדש מצפים לעוד שיפורים

יש עוד הרבה מה לשפר בהר הבית אומרים במטה ארגוני המקדש, ומזכירים כי היהודים עדיין מודרים מן ההר ברוב שעות היום, ומופלים קשות במקום גם ביחס לתיירים. 

אולם השיפור המתמיד והכיוון החיובי בולט, ואף מוכיח את עצמו, בנסיקה הדרמטית של מספר היהודים העולים לפקוד את הר הבית. עליה מספרית של 60 אחוזים ביומיום, והכפלה בימי חג ומועד לעומת השנה שעברה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה