יום שני, 19 ביוני 2017

ניצחון המתפרעים: הר הבית נסגר ליהודים

האלימות מנצחת || הר הבית נסגר ליהודים

הר הבית נסגר הבוקר (ב) לכניסת יהודים למשך תשעה ימים, עקב התפרעויות מוסלמים במקום. במטה ארגוני המקדש מגנים את הסגירה וקוראים לרוקן את הר הבית ממתפרעים.


↓ סגור ליהודים, עליה המונית עם פתיחת ההר מחדש

בשלושת שנות אהרונוביץ והמוראביטון האחרונים גייסה התנועה האיסלמית אלפי מוסלמים בהר הבית בעשרת ימי הרמדאן האחרונים. באלימות מאורגנת מנע ההמון המגוייס הזה כניסת יהודים למתחם הקדוש, כחלק ממאבק שיטתי להנציח את ההשתלטות האיסלמית על הר הבית.

עם החלפת השר, המפכ"ל ומפקדי המשטרה הוצאה התנועה האיסלמית אל מחוץ לחוק, פעילות המוראביטון נאסרה והמשטרה החליטה בשנה שעברה שלא לאפשר יותר את הסילוק האלים של היהודים מהר הבית בעשרת הימים הללו. אולם, לאחר יומיים של מאבק בפורעים, הורה הדרג המדיני על נסיגה וההר שוב נסגר ליהודים.

השנה המשטרה נערכה שוב להחזיר את פתיחת ההר ליהודים, ואתמול עם כניסת היהודים הראשונים להר הבית החל המון מוסלמי להתפרע ולנסות לפגוע בהם. למקום חזרו צעקות ה'אללה אכבר' המאורגנות, וכך גם ידויי האבנים וכיסאות ברזל בשוטרים וכוחות הבטחון שחצצו בין הפורעים ליהודים ושנים מהשוטרים נפצעו. המשטרה טיפלה בהתפרעויות בהצלחה יחסית ואפשרה כניסת יהודים בכל שעות הפתיחה, במסלול הרגיל שהוסט מעט בצד הדרומי והורחק מקרבת מסגד אל אקצה. 

הבוקר גילו מתפללי הר הבית היהודים כי שער הכניסה של היהודים סגור ועל הסורגים הודבקו דפים בלתי רשמיים המודיעים שהר הבית סגור לכניסת יהודים ותיירים. לפי הודעות בלתי רשמיות של המשטרה, הר הבית ימשיך להיות סגור ליהודים כל עוד המתפרעים המוסלמים יתגודדו על ההר. כלומר, עד סוף הרמאדאן ושלושת ימי איד אל פיטר שלאחריו התלויים בראיית הירח וצפויים להסתיים ביום שלישי או רביעי בשבוע הבא.

תיירים מופתעים בכניסה להר הבית הסגור

במטה ארגוני המקדש מגנים את סגירת ההר ליהודים וקוראים להפיק מסקנות ולקחים מסיבובי האלימות הבלתי נשלטים של המוסלמים בהר הבית. לעומת זאת משבחים במטה את העולים היהודים שגרמו לנגיסה נוספת בהסגרת המקום ומתכננים עלייה ציבורית גדולה ביום חמישי הבא.

במטה ארגוני המקדש קובלים כי מיד עם תחילת ההתפרעויות, היתה המשטרה צריכה להכריז עליהם כהתקהלות בלתי חוקית, ולרוקן את הר הבית כליל מהמתפרעים המוסלמים. 


בזכות היהודים שעולים להר הבית

לזכותם של היהודים המעטים הפוקדים את הר הבית מידי יום נזקפת ההתקדמות הקלה בנגיסה בימי הסגרת ההר, אומרים במטה. השנה הוא היה פתוח עד ליומו הרביעי של עשרת ימי האלימות, ובזכותם לא הפכו הימים הללו לימי סגירה קבועים לשנים ואולי לדורות. 

ההשתלטות האלימה של המוסלמים שוב מוכיחה את חשיבותה הגדולה של הנוכחות האזרחית בהר הבית. מסתבר שנוכחות כוחות הבטחון בלבד איננה דיה כדי לשמור על שלטון ישראל באתר הקדוש ביותר לעם ישראל. כאשר מספר פוקדי ההר היהודים יגדל ויתעצם במקום, הוא לא יופקר בקלות כזו לידי שודדיו המוסלמים.

במטה ארגוני המקדש מתכננים עלייה המונית להר הבית לאחר ימי הסגירה ליהודים, ביום חמישי בשבוע הבא. באותו יום יחול גם יום השנה הראשון לרציחתה של הלל יפה אריאל הי"ד על מיטתה בקרית ארבע. "הם אומרים פן נרבה, ובעזרת השם כנסת ישראל כן ירבה", אומרים במטה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה