יום שני, 27 ביוני 2016

צפו: ח"כ גליק: להפסיק את ציד התפילות בהר הבית

די לרדיפת יהודים ומעקב אחר תנועות שפתיים  || ח"כ יהודה גליק

בנאומו היום במליאת הכנסת דרש חבר הכנסת יהודה גליק, להפסיק את ההתנכלות החדשה ליהודים העולים להר הבית, בחיפוש תפילות "בזכוכית מגדלת" של הוואקף והמשטרה.

↓ צפו בנאומו של ח"כ יהודה גליקלדברי גליק, שכירי הוואקף ושוטרי ההר החלו לאחרונה לבלוש "בזכוכית מגדלת" בתוך פיות היהודים העולים להר הבית, לצוד אותם אומרים קטעי תפילות או שברי פסוקים כדי לגרש אותם מהר הבית באשמת תפילה במקום.

"לצערנו, אנחנו עדים להחמרת יתר בכניסתם של יהודים להר הבית, כאשר כל יהודי שנכנס להר הבית מוקף באנשי ווקף ובשוטרים, שבודקים את תנועת שפתיו. ופעם אחר פעם מרחיקים מהר הבית אנשים שעולים לשם כבר עשרות שנים." טען גליק.

גליק אף סיפר ש"לפני כשבוע עלה להר הבית רב שהדריך במקום הדרכה תמימה ואמר: "רבותי, כאן עמד כך, וכאן היה כך. ומכאן עמד הסנהדרין שממנו יצאה התורה לישראל. מיד קפץ עליו שוטר ואמר: אלה מילים מתוך פסוק. והוציא אותו מהר הבית.

ח"כ גליק דרש להסיר את ההתנכלות מהעולים להר הבית. כופים עליהם את ההחלטה שאסור להם להתפלל, הסביר גליק, אז ש"לפחות לא תהיה ההתנכלות הזאת להוציא יותר ויותר יהודים מהר הבית תוך בדיקה עם זכוכית מגדלת האם המילה שהם אמרו כלול בו משהו שעלול להיות מתוך פסוק. סיים גליק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה