יום חמישי, 14 במאי 2015

צפו: קריאות הסתה ודגלי חמאס - מחיפה להר הבית

הסתה והתפרעויות מוסלמיות || אדישות ורפיסות משטרתית

קריאות הסתה לדם, דגלי חמאס ואשף, רעולי פנים תוקעים דגל חמאס בראש אל אקצה, והפניית אחוריים למקום המקדש. כל אלו היו חלק ממה שהתרחש הבוקר בהר הבית, ערב חגיגות יום שחרורו.

↓ מחיפה להר הבית

כחמישה עשר מוסלמים מפעילי התנועה האיסלמית של ראאד סאלח יצאו השבוע בצעדה להפגנת הזדהות מחיפה להר הבית. הצועדים הפגינו תוך כדי הליכה ועצירות בעורקי תחבורה, בצמתים ובכפרים הערביים שבדרך. את ברכת הדרך קיבלו באום אל פאחם מראאד סאלח, והבוקר הגיעו לירושלים.


בבירה הצטרפו אל הצועדים עוד כעשרים פעילים, שצעדו בעיר שבין החומות בצעקות וקריאות הסתה לדם בדרכם אל הר הבית. קריאות ההסתה לא פסקו מהם גם כאשר שעטו פנימה לתוך ההר.

במתחם הר הבית עלו המפגינים המוסלמים עם דגלי חמאס ואשף לרחבת כיפת הסלע. השתחוו לכיוון אל אקצה תוך כדי דיקלום קריאות הסתה שונות, הניפו אצבעות תמיכה בדעאש במורסי ובאחים המוסלמים, וקינחו בהפניית אחוריהם אל מקום המקדש.

לאחר מכן פנו אל מסגד אל אקצה, עם דגלי חמאס ורעולי פנים שטיפסו על גג המסגד הניפו עליו את דגל חמאס בתרועות ניצחון של ההמון שהריע להם מלמטה. (סרטון מצורף).

לא נרשמו מעצרים בקרב המסיתים, קוראי קריאות האלימות ומניפי הדגלים.

במטה ארגוני המקדש קוראים לראש הממשלה ולמשטרה לאכוף באופן מיידי את פסיקת בג"צ שניתנה אך לפני ימים אחדים, ובה קראו להם שופטי בג"ץ "לאפס סובלנות כלפי מתפרעים אלימים, מילולית". הסלחנות למתפרעים האלימים בהר הבית מגבירה את בטחונם ומאבדת את ההרתעה. מקרינה על המדינה כולה, ומסיתה את המוסלמים לבצע פיגועים ביהודים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה