יום שלישי, 12 בינואר 2016

מאסר למחבל שניסה להניף דגלי חמאס בהר הבית

מחבל ניסה להניף דגלי חמאס בהר הבית || ישב חצי שנה בכלא

בית המשפט השלום בירושלים גזר בשבוע שעבר שישה חודשי מאסר בפועל וקנס בסך אלפיים ש"ח על מחבל ערבי שניסה להבריח 5 דגלי חמאס להר הבית ולהניפם בו  תנועות המקדש מקוות שמדובר בשינוי מגמה ביחס ממשלת נתניהו לפעילות הטרור המוסלמי בהר הבית.

↓ שינוי כיוון בהר הבית? לא בטוח

מחבל שניסה להכניס לתוך רחבת הר הבית דגלי חמאס, במטרה להניפם בעת תהלוכה שהיתה אמורה להתקיים במקום לרגל שחרור מחבל מהכלא הישראלי, הורשע בעבירות של תמיכה בארגון טרוריסטי. בית המשפט השלום בירושלים גזר עליו בשבוע שעבר (יום ד') שישה חודשי מאסר בפועל ותשלום קנס בסך 2,000 שקלים.

על פי עובדות כתב האישום, בחודש אוגוסט 2015, הנאשם שהה עם אחיו הקטין כבן 14 שנים, בעיר העתיקה בירושלים, והחזיק שקית שבה חמישה דגלים של ארגון חמאס. הנאשם התכוון להכניס את הדגלים לתוך רחבת הר הבית ולהניף אותם בתהלוכה שהיתה אמורה להתקיים לרגל שחרור המחבל.

בשל גילו הצעיר של האח ובהנחה שלא יעבור בידוק ביטחוני, ביקש ממנו הנאשם להכניס את שקית הדגלים, אולם האח עוכב על ידי שוטר, והנאשם משך מידו את השקית וסירב למסור אותה לבדיקה. עקב כך הוא הואשם בעבירות של תמיכה בארגון טרוריסטי והפרעה לשוטר.

המדינה טענה כי בשל מעשיו פגע הנאשם בערכים המוגנים של שלום וביטחון ומניעת פגיעה בחפים מפשע מפני מעשי טרור, ובערך ההגנה של שלטון החוק עקב הפרעה לשוטר. לטענתה, פוטנציאל ההתלקחות כתוצאה ממעשיו הוא גבוה, בשל המיקום הרגיש ברחבת הכניסה להר הבית, בדומה להדלקת גפרור במקום המלא באדי דלק.

המדינה ציינה כי העבירה בוצעה זמן קצר לאחר שהשתחרר הנאשם ממאסר, כאשר תלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי בר הפעלה בעקבות עבירה דומה של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, לפיכך עתרה להשית עליו 12 חודשי מאסר בפועל, הפעלת מאסר על תנאי וקנס כספי.

בתנועות המקדש מביעים תקוה שמשטרת ישראל תמנע בעתיד הנפת כל דגל זר בהר הבית. לא יתכן שדגל ישראל יהיה הדגל היחיד שהנפתו נאסרת בהר הבית, אומרים בתנועות המקדש. בתנועות המקדש מקווים שתפיסת המחבל, החרמת הדגלים והגשת כתב אישום נגדו, יהוו ציון דרך בפעילות משטרת ישראל בהר הבית.

2 comments:

  1. המקור: http://www.lawguide.co.il/articles/4211/20669/

    השבמחק
    תשובות
    1. תודה על ההערה ועל המקור. המקור התווסף בגוף הידיעה בעקבות הערתך.

      מחק