יום ראשון, 27 בנובמבר 2016

נעצרו בגין תשלום לפעילי טרור בהר הבית

מפעילי הטרור בהר הבית מובאים לדין || תנועות המקדש מברכות

משטרת ישראל והשב"כ ממשיכים לפעול נגד מארגני הטרור בהר הבית • לפני שנה הוצאה פעילות הטרור אל מחוץ לחוק  • היום הוגשו כתבי אישום כנגד ארבעה מפעילי טרור • שישה נוספים נעצרו להמשך חקירה • תנועות המקדש מברכות את שירות הבטחון הכללי והמשטרה

התפרעות בהר הבית לפני כשנה

↓ יש מחיר לתשלום

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נעצרו לחקירה בחודשים האחרונים ארבעה בכירים בתנועה האסלאמית ובמערך המוראביטון בצפון הארץ.

מהשב"כ נמסר כי העצורים פעלו לשמר את פעילות המוראביטון, גם לאחר ההכרזה על מוסדותיו כבלתי חוקיים וההכרזה על הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית כהתאחדות בלתי מותרת.

מלבדם נעצרו בנוסף לחקירת ימ"ר צפון, שישה אחראי אזורים של המוראביטון בצפון הארץ.

בחקירותיהם בשב"כ התקבל מידע ולפיו הנאשמים הפעילו רשת ענפה וסדורה של גיוס ותשלום לפעילי המוראביטון, אשר כללה גם מערך הסעות מכלל שטחי הארץ אל ירושלים והר הבית.

הפעילות אותה ביצעו הנחקרים לא היתה רק מול פעילי מוראביטון בצפון או מרכז הארץ אלא גם מול תושבי ירושלים ופעילי מוראביטון מהנגב, כאשר העברות הכספים בוצעו בהר הבית עצמו.

כתבי אישום כנגד ארבעה מהפעילים הוגשו היום בבית המשפט המחוזי בנצרת, בעבירות התאחדות בלתי מותרת, איסור פעולה ברכוש טרור והלבנת הון.

מזעזע! כך נראה הר הבית בתקופת השר אהרונוביץ'

כמה עולה טרוריסט?

על פי החשד הנאשמים העבירו מימון בסכום כולל של כ- 700,000 ₪ אשר שימש לפעילות של המוראבטון:
  • כל פעיל גבר קיבל תשלום חודשי של כ- 1,500 ₪. 
  • כל פעילה אישה קיבלה תשלום חודשי של כ- 1,000 ₪ .
  • כל נהג קיבל כ- 1 ש"ח עבור כל ק"מ נסיעה. 
  • לפעילי המוראביטון מאזור ירושלים אופן התשלום התבצע באמצעות כרטיסי אשראי נטענים על פי המפתח הבא: כרטיס מוטען ב- 800 ₪ לגבר וכרטיס מוטען ב- 500 ₪ לאישה.

על פי שיטת העבודה פעילי המוראביטון היו עולים להר הבית, בין 4 ל-5 פעמים בשבוע, לביצוע פעילות "הראבט" – פעילות של הפחדה והדרת מבקרים יהודים ותיירים נוצרים בהר הבית.

פעילות הפרת הסדר של ה"מוראביטון" הובילה לאלימות קשה כלפי מבקרים וכוחות הביטחון ולהסלמה מתמדת בהר הבית ובהמשך אף לגל פיגועים ברחבי הארץ על רקע המתיחות בהר הבית דבר שהוביל אל הוצאת ה"מוראביטון" והתנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק ע"י שר הביטחון.

למרות ההוצאה אל מחוץ לחוק של ה"מוראביטון" והתנועה האיסלאמית, הנאשמים לא השלימו עם הכרזה זו והמשיכו לנהל ולקיים מנגנון שתכליתו להמשיך את פעילות ה"מוראביטון" בהר הבית באמצעות הכספים ששימשו לתשלום משכורות לפעילי ה"מוראבטון" ומימון הנסיעות.*

לצורך הסוואת מקורם של כספי הטרור, זהות בעלי הזכויות בהם מיקומם ותנועתיהם של הכספים, פעלו הנאשמים בשיטות הבאות: 
  • הטענת כרטיסי אשראי באמצעות בנק הדואר במספר רב של סניפים (עפולה, יפיע, סכנין, נצרת, עארה וערערה) וזאת על מנת שלא לעורר את חשדם של פקידי הדואר. 
  • תשלום כספים במזומן לפעילים על מנת לטשטש את פעילותם.

השקט חזר, ברכות למשטרה! כך נראה סוכות האחרות בהר הבית

תגובת ארגוני המקדש

המטה המשותף לתנועות המקדש מברך את שרות הביטחון הכללי ואת המשטרה על מעצרם והבאתם לדין של ראשי ארגוני הפורעים שכונו "מורביטון" ו"מורביטאת".

בהודעת המטה המשותף של פעילי המקדש נאמר: "סבלנו מתגרת ידם של אלה במשך חודשים ארוכים, והשתאינו נוכח אזלת ידה של המשטרה – עד שתוקנו הדברים לבסוף, בהובלתו של השר גלעד ארדן, ופיקוד המשטרה הנוכחי.

"עתה מתברר שכוחות הביטחון לא הסתפקו בהוצאת הפורעים מן ההר ובהוצאתם אל מחוץ לחוק – אלא תרגמו זאת גם לכתבי אישום. כאמור, אנו מברכים על כך, בתקווה שבתי המשפט לא ימוססו בגזרי הדין את התנהלותם הזדונית והנפשעת של הנאשמים.

"כלל עתיק קובע "סור מרע ועשה טוב", ו"המתחיל במצווה אומרים לו גמור".

"אנו מצפים אפוא מן הממשלה וזרועותיה להמשיך בכיוון זה, להרחיק מן היהודים העולים אל ההר את הליווי הטורדני והמציק של אנשי הוואקף המוסלמי, להתייחס אל היהודים בהר הבית באופן שווה להתייחסות אל התיירים מכל קצווי תבל – ללא הגבלות בזמן ובמסלול הביקור, ללא חלוקה לקבוצות, וללא בידוק משפיל.

"אם כך יתנהלו הדברים – נקווה שלא ירחק היום ותותר גם תפילת יהודים בהר הבית. הצעדים שבירכנו עליהם כרגע מלמדים שאין להפחיד את עצמנו אלא לנקוט יד קשה נגד הפורעים, ליצור אווירת שקט ושלווה בהר הבית, ולהקפיד על זכויותיהם של היהודים עולי ההר. זיקתנו שלנו אל המקום הינה בת אלפי שנים כלפי העבר, וצופה פני עתיד, כי נצח ישראל לא ישקר."

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה