יום שני, 8 במאי 2017

האם טראמפ יעלה להר הבית בביקורו בירושלים?

מכתב לנשיא ארצות הברית || עלה להר הבית

לפני בחירתו לנשיא ארצות הברית ביקש טראמפ לעלות להר הבית  בעקבות לחץ השמאל הקיצוני, הוא חזר בו מכוונתו  פעילים מרכזיים בנושא הר הבית פנו לנשיא ארצות הברית בהצעה לעלות להר הבית  לפי ההלכה מותר לגוי לעלות להר הבית עד הסורג שמקיף את החיל


↓ מכתב לטראמפ

האם טראמפ יעלה להר הבית בביקורו הקרוב בירושלים?

קשה להאמין אבל רק לפני שנה וחצי התכוון טרמפ לבוא לביקור בחירות בישראל ובמסגרת ביקור זה הוא בדק את האפשרות לעלות להר הבית. הלחץ שיצרה השמאל סביב ביקורו של מי שנחשב אז להזוי ומסוכן, גרמו לטראמפ לוותר על הביקור.

היום שלחו פעילים מרכזיים בנושא הר הבית והמקדש מכתב הזמנה לנשיא ארה"ב ובו הצעה והזמנה לעלות להר הבית ולקיים בו תפילה לשלום העולמי. המכתב הועבר לבית הלבן באמצעות איש קשר בכיר.

"היינו שמחים מאוד לו היה ראש ממשלתנו מציע לארח אותך במקום קודשו של עם ישראל, המקום אשר ניבאו נביאינו כי עתיד הוא להיות כמגדלור לכל יושבי תבל, ומשם תצא השראה לדרך ה', דרך צדק ואמת.

"עתה, משלא זכינו לכך, הרינו מציעים לך – כראש המעצמה הגדולה בעולם, שבחרה לפעול כמצוות הא-ל ולהביא טוב ושלום – שתהיה אתה היוזם, ותבקש מממשלת ישראל לעלות לתפילה לשלום העולמי בהר הבית. אנו סבורים שבכך תוכל להיות שותף בהגשמת נבואתו של דוד מלכנו בספר תהילים 'אז יאמרו בגויים הגדיל ה' לעשות עם אלה' וממשלת ישראל תענה לבקשתך באומרה 'הגדיל ה' לעשות עמנו - היינו שמחים'." כתבו הפעילים בפנייתם לנשיא.

האם יפתיע טראמפ ויענה לבקשה ויממש בכך את רצונו לעלות להר?

נוסח המכתב 
ב"ה, י"א באייר תשע"ז, 07 במאי 1 
לכבוד
נשיא ארצות הברית של אמריקה,
השלום והברכה! 
אנו הח"מ פעילים להשבת הריבונות היהודית להר הבית ולבנין בית המקדש כמצוות א-לוהינו. שמחנו לשמוע שבחרת להגיע למדינת ישראל ולירושלים ביום חגה, ואנו מברכים אותך על כך. 
היינו שמחים מאוד לו היה ראש ממשלתנו מציע לארח אותך במקום קודשו של עם ישראל, המקום אשר ניבאו נביאינו כי עתיד הוא להיות כמגדלור לכל יושבי תבל, ומשם תצא השראה לדרך ה', דרך צדק ואמת. 
עתה, משלא זכינו לכך, הרינו מציעים לך – כראש המעצמה הגדולה בעולם, שבחרה לפעול כמצוות הא-ל ולהביא טוב ושלום – שתהיה אתה היוזם, ותבקש מממשלת ישראל לעלות לתפילה לשלום העולמי בהר הבית. אנו סבורים שבכך תוכל להיות שותף בהגשמת נבואתו של דוד מלכנו בספר תהילים "אז יאמרו בגויים הגדיל ה' לעשות עם אלה" וממשלת ישראל תענה לבקשתך באומרה "הגדיל ה' לעשות עמנו - היינו שמחים". 
בכל אופן נשמח שנציג מטעמנו ייפגש איתך, כדי לבטא בכך את עמדתך בדבר החשיבות של מתן האפשרות ליהודים להתפלל במקום הקדוש להם, דבר שנאסר עלינו מתוך כניעה לציר הרשע והרוע העולמי. 
אנו שולחים לך ולאומתך ברכת שלום ואמת, ברכת אבותינו הקדושים אברהם יצחק ויעקב, ומתפללים להצלחתך ולהצלחת אומתך, מהמקום בו עמדו בתי מקדשנו ועתיד לעמוד בית המקדש השלישי, ותתקיים בו נבואת ישעיהו הנביא "כי ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה