יום רביעי, 2 בינואר 2013

ארגוני המקדש: תומכים בהעמדת פייגלין לדין

נוכח הודעת המשטרה כי היא שוקלת להעמיד את משה פייגלין לדין בעקבות השתחוותו בהר הבית, ארגוני המקדש מביעים תמיכה: "סוף סוף יובא נושא התפילה בהר הבית לבית המשפט".
צבי שיימן, סרוגים
אתמול (ג') נעצר בהר הבית מועמד הליכוד לכנסת, משה פייגלין לאחר שהשתחווה בשטח ההר.
כפי שפרסמנו ב'סרוגים', פייגלין נעצר על ידי בלש סמוי שהתלווה לקבוצה העולה עם פייגלין בכל י"ט בחודש עברי, למרות שאנשי הוואקף או השוטרים המוצבים בהר לא הבחינו בהשתחוות.
פייגלין נלקח לתחנת הקישלה, שם נדרש לחתום על ערבות כדי להשתחרר, אך סרב, ולבסוף שוחרר ללא תנאים מגבילים וללא ערבויות.
הבוקר, ישנם דיווחים כי במשטרה ובפרקליטות שוקלים להעמיד את פייגלין בגין הפרעה לסדר הציבורי והפרת הסטטוס קוו בשטח ההר.
באופן מפתיע, מי שתומך בהעמדתו לדין של פייגלין הם ארגוני המקדש, שמבקשים להביא את נושא התפילה בהר הבית לבית המשפט. "בשנים האחרונות עוכבו עשרות יהודים על שהתפללו והשתחוו בהר הבית, ובכל המקרים שהמשטרה הביאה אותם לבית המשפט הם שוחררו ללא תנאי תוך שהשופטים נוזפים במשטרה על שהיא מטרידה אותם על לא עוול בכפם." אומרים במטה המשותף.
"בבית המשפט יובהר סוף סוף מדוע יהודים מופלים גזענית לרעה על ידי משטרת ישראל בהר הבית – בסתירה מהותית לזכויות האדם הבסיסיות ביותר של המשטר הדמוקרטי – חופש הביטוי וחופש הפולחן.
זכותם של היהודים להתפלל בהר הבית היא זכות ניצחית, שאף אושרה בבג"ץ למעלה מ – 15 פעם. מן הראוי שיוגש כתב אישום כדי שיובא לבחינה משפטית –  האם המשטרה ובתי המשפט בערכאות הנמוכות מקיימים את פסקי הדין של בג"ץ".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה