יום חמישי, 23 באוקטובר 2014

הרעש שלפני הסערה: כך התנהגה המשטרה שעות ספורות לפני רצח התינוקת

כאן הכל מתחיל || כאן יתחיל העתיד ובינתיים כאן מתחיל הטרור 


רבנים בהר הבית
אתמול נערך כינוס הסנהדרין המתחדשת. לקראת הכינוס עלו להר הבית עשרות תלמידי חכמים. אנחנו מצרפים סרטון ארוך שמלווה את אחת הקבוצות מרג הכניסה לעמדת הבידוק, התדרוך המשפיל של המשטרה, הכניסה להר, הסיבוב המלא, דברי התורה וההסברים וכמובן נאצות המחבלים והמחבלות ורפיסות המשטרה.

הכתבה המצורפת הוכנה על ידי אחד מחברי מאערכת האתר, עוד לפני שנודע על הפיגוע הרצחני בירושלים. לאחר התייעצות החלטנו להביא את הכתבה ללא כל שינוי וללא קישור בגוף הכתבה בין ההשתוללות הערבית בהר הבית אל מול הרפיסות הממשלתית לבין הפיגוע הרצחני. הקשר והנסיבתיות בין הדברים הם כה ברורים, עד שלא נראה שנדרשת מילה נוספת.

↓ התיעוד המלא של עלית אחת מקבוצות הרבנים:↓ כך המשטרה התנהגה שעות ספורות לפני רצח התינוקת


עשרות רבנים שהגיעו להר הבית, חוו על גופם את העלייה במפלס ההסתה והאלימות, שהמשטרה נסוגה מלהתמודד מולה, ופוגעת בעולים למקום הקדוש.

חלוקה ופיצול, המתנות ארוכות, הפרות סדר קולניות נאצות וקללות הם חלק ממה שחוו כארבעים רבנים שהגיעו להר הבית לרגל עשור לייסוד מוסד הסנהדרין אמש. בראשות הרבנים ישראל אריאל וצבי עידן.

המשטרה שעודכנה בעליית הרבנים מבעוד מועד, המתינה להם ב"כוחות מתוגברים" כדבריהם. למרות זאת פיצלו השוטרים את קבוצת הרבנים לקבוצות של עשרה עשרה, ולא אפשרה להם לעלות יחד להר הבית. גם לקבוצות המחולקות לא אפשרה המשטרה לשהות בו זמנית בהר הבית, ולא נתנה להם להיכנס להר שלפני שיצאו כל היהודים הנמצאים בפנים.

שוטר וקצין משטרה קידמו את פני הרבנים בכניסה להר הבית. שניהם חזרו בפני הרבנים שוב ושוב על הוראות קשות שלא לעשות בהר הבית שום מעשה יהודי. "כולם, כולם, כולם נשמעים להוראות שוטרים למעלה, לא לוקחים כלום, לא נוגעים בכלום, ולא עושים כלום". "אף אחד לא מתפלל, לא כורע שם, לא שר, לא משתחווה, לא משתטח, לא רוקד, שום דבר שקשור לדבר תפילה ודברים כאלה, או תיחשב לדבר תפילה". "רק מצלמה והדרכה, כמו תיירים" הסביר השוטר.

בתום הרצאת הלאווים של השוטר, נצמד אל קבוצת הרבנים קצין משטרה וחזר באוזניהם שוב על סדרת האזהרות. "לא תפילות, לא השתחוויות וכיוצא בזה, לא פולחן דתי, לא יושבים, לא בכיפת הסלע, ולא עולים לכיפת הסלע, ולא עולים במדרגות, ונשמעים להוראות השוטרים". למרות שהקצין הסביר ש"אתם מקבלים ליווי משטרתי צמוד כדי לאבטח אתכם", הוא מיד חזר להזהיר שגם "לא מתחילים עם שיח עם המקומיים", ושוב "אני מזכיר עוד פעם לא יושבים, ולא עולים לכיפת הסלע".

הרבנים סיפרו שבכל מהלך שהותם בהר, דלקו אחריהם מוסלמים בצעקות ונאצות, ואף יידו אבנים על אחת הקבוצות. "תחושתו של יהודי בהר הבית מושפלת יותר מאשר בתקופת המנדט, או מכל מקום אחר בעולם כיום" אמרו הרבנים. "זאטוטים ומתפרעות מוסלמים רודפים ועומדים בדרכי היהודים בהר הבית ומכתיבים למשטרה לאן יהודים יכולים ללכת בהר הבית, ולאן הליכתם אסורה והופכת להפרת סדר, או ל"הקשיית העבודה של השוטרים".

"האלימות הרבה בירושלים מתחילה בהר הבית" אמרו הרבנים בצאתם מההר. "כאן בהר הבית הם מקבלים את תחושות הניצחון על כוחות הבטחון, ומכאן הם שואבים את עזות הפנים שלהם להתנכל ולפגוע ביהודים בכל מקום".

"ראש הממשלה חייב להתעשת ולהפסיק את רדיפת היהודים בהר הבית. האלימות המוסלמית שמתחילה משם כבר גולשת למזרח ירושלים ולמערבה ולכל הארץ". אמרו הרבנים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה