יום רביעי, 21 בינואר 2015

גליק התלונן נגד "דרשן אל אקצא"

"הגיע הזמן לשחוט אתכם" || דברי דרשן אל-אקצא ליהודים

עו''ד חור ניזרי, חוננו
ארגון 'חוננו' דורש בשם יהודה גליק לפתוח בחקירה נגד דרשן מוסלמי שתועד בדרשה הקוראת לרצח יהודים. "גליק חווה על בשרו כי הסתה אף יכולה להוביל לניסיונות רצח", אומר עו"ד ניזרי מ'חוננו'

↓ האם גם ערבים מסיתים? הפרקליטות תבדוק

בעקבות דרשת הסתה שנתן דרשן מוסלמי על הר הבית, ובה הסית לצח יהודים, הגיש יהודה גליק, שניצל מניסיון התנקשות, תלונה למשטרה ובה דרש לפתוח בחקירה. התלונה, הוגשה באמצעות עו"ד חור אוריאל ניזרי מארגון 'חוננו', והיא מתייחסת לסרטון שפורסם לפני כשבוע באתר 'יוטיוב' ובו נראה דרשן בשם 'עומר אבו שרה' המכונה "דרשן אל אקצא" בנאום רווי הסתה וקריאות נגד יהודים.

בין היתר אומר הדרשן כי "היהודים הם הרשעים ביותר מיצורי אללה. הם היצורים הרשעים ביותר שאי פעם היו על כדור הארץ... אנחנו חיים בימים בהם המלחמה עם היהודים קרבה... אני אומר ליהודים בבירור: הגיע הזמן לשחוט אתכם. הגיע הזמן להילחם בכם. הגיע הזמן להרוג אתכם. אינשאללה, אנחנו מוכנים. אנחנו והמוסלמים הנאמנים, יחד עם צבאות החליפות המוסלמית שיבואו לשחרר את האדמה הזו מהזוהמה שלכם. אנחנו מחכים ליום - לרגע - שבו תישחטו".

בעקבות הדברים הגישו ב'חוננו' את התלונה בשם יהודה גליק שנורה בידי מתנקש בטענה ש"חילל את אל אקצא". "כזכור נפצע מרשי באורח אנוש, זאת לאחר שמחבל מתנקש ירה בו", כתב עו"ד ניזרי בפנייה למפקד מרחב דוד במשטרה. "מצבו הבריאותי עדין לא פשוט, והוא אף מרותק לכיסא גלגלים, אך מרשי אשר חווה אירוע כה חמור אינו יכול לעמוד מנגד, לדברי ההסתה שהובאו לעיל, שכן כמי שחווה על בשרו את תוצאותיה של הסתה כלפי יהודים ככלל ולעניין הר הבית בפרט, יודע כי ישנו חשש ממשי, לפיו דברי הסתה יוכלו להפוך במהרה אף למעשי רצח".

עו"ד ניזרי דרש לפתוח בחקירה נגד השייח בגין הסתה לגזענות ולרצח יהודים, וכן דרש לבדוק את מעורבותו האפשרית באירועי טרור נגד יהודים.

"איומים והסתה כלפי יהודים מאחר והם יהודים, הינם הבסיס והגורם לשואה אשר פקדה את העם היהודי", אומר בתגובה עו"ד ניזרי. "אסור לאפשר לאף אדם או גורם להסית ולאיים על יהודים אך ורק מאחר והם יהודים. מר יהודה גליק, חווה על בשרו כי הסתה אף יכולה להוביל לניסיונות רצח, ועל כן אנו קוראים למשטרת ישראל לא לאפשר שיח של אלימות כלפי יהודים".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה