יום ראשון, 3 ביולי 2016

רינה: חברים רצו לעלות להר הבית לזכרה של בתי הלל

על הגיהנום הפרטי || על המסר לציבור: עלו להר הבית

רינה אריאל, אמה של הנערה הלל אריאל בת ה- 13 שנרצחה במיטתה על ידי מחבל, סיפרה הבוקר ב'קול חי' על הכאב הגדול ועל ההתמודדות  "עברנו שבת ראשונה בלי הלל, זה לא נתפס"  על בתה: "ילדה עם עמוד שדרה פנימי חזק"


↓ מאת: דוד לזר/ קול חי

"נתניהו בא לנחם, יצאנו עם כלום, היה חשוב לנו שהוא ישמע, הוא צריך לעשות עבודה, לבנות את קריית ארבע, וגם את הר הבית, חברים שלנו רצו לעלות להר הבית לזכרה של ההלל והוא היה סגור"

הבוקר (ראשון) שוחחה רינה אריאל, אמה של הנערה הלל אריאל בת ה- 13 שנרצחה במיטתה על ידי מחבל פלסטיני, עם מרדכי לביא ב'מהדורת הבוקר' ב'קול חי' וסיפרה על הכאב הגדול באובדן בתה ועל התקווה החזקה בימים אלו.

בתחילת דבריה אמרה: "אנחנו מקבלים המון תמיכה מעם ישראל שמגיע ורואה שיש חיים בקריה והמוות והחיים נמצאים אצלינו בערבוביה, החיים שלנו הם 'בדמייך חיי', אני מדברת בשביל שאנשים יבואו לעיר האבות ויראו שיש כאן חיים, אין לנו משהו אחר".

על ההתמודדות הקשה סיפרה, "אמרתי ביננו לבין עצמינו, ביום יש לנו עבודה אבל בלילה יש לנו את הגיהינום הפרטי שלנו, עם זה אף אחד לא יכול להתמודד", אמרה בכאב.

היא סיפרה על מגורי המשפחה בבית שבו נרצחה הלל: "אנחנו כמשפחה גרים בשנה השביעית במקום, בעיניה של הלל – אנחנו הבית האחרון בקרית ארבע, המחבל פשוט קפץ ונכנס, ישר לחדר של ילדה בת 13".

על אישיותה של הלל סיפרה: "היא הייתה בת 13.5, ילדה עם עמוד שדרה פנימי חזק, מלאת חסד. שכל אחד יתחבר למילה 'הלל', זאת היא, אנחנו מלאי הלל לקב"ה, היא רק התחילה לחיות, היא אהבה את החיים".

"היא ישנה באותו בוקר וערבי מחבל רוצח רצח אותה. עברנו שבת ראשונה בלי הלל, זה לא נתפס, אנחנו בקריית ארבע ניזונים מאברהם שיצחק ויעקב, שרה רבקה רחל ולאה,  ונמשיך את מה שהלל רצתה ואהבה", סיפרה בכאב רב ב'קול חי'.

על ביקורו של נתניהו בביתה סיפרה: "נתניהו בא לנחם, יצאנו עם כלום, היה חשוב לנו שהוא ישמע, הוא צריך לעשות עבודה, לבנות את קריית ארבע, וגם את הר הבית, חברים שלנו רצו לעלות להר הבית לזכרה של ההלל והוא היה סגור", סיפרה.

עוד היא הוסיפה כי "גם שר החינוך הגיע, ביקשנו ממנו חיזוק לבתי הספר פה, מה שקרית ארבע עברה בשנה האחרונה אף אחד לא עבר. רק בבית הספר של בתי עברנו שלושה מעגלי טרור נוראים".

מסר לעם ישראל: "כל מילה שלי היא מסר, לבוא לחזק את הכרמים ואת הגפן לעזור לבנות פה ולעלות להר הבית", אמרה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה