יום רביעי, 6 במאי 2015

המשטרה עצרה הלילה נער שלעג לה בפייסבוק

פרסום על עליה להר הבית במקום למירון || מעצר במשטרה

נער פעיל הר הבית נעצר הלילה לאחר שהתלוצץ בפייסבוק על פחדנות ראש הממשלה והמשטרה בהר הבית. בסטטוס שכתב על כוונתו לעלות להר בל"ג בעומר, לעג הנער למשטרת נתניהו על הפחד המתמיד מהאיומים "להבעיר את המזרח התיכון" בגלל עליית יהודים למקום.

חבריו אומרים: האלימות המשטרתית נמשכת.

במטה ארגוני המקדש מעריכים: מעצר בשירות ממלכת ירדן.

↓ סתימת פיות משטרתית
 
הסטטוס שאיים להבעיר את המזרח התיכון
15 שוטרי ימר על אזרחי פשטו הלילה על ישיבה בבירה, ושלפו את הנער מספסל הלימודים מבלי שהציגו צו מעצר למרות דרישת התלמידים. בחקירתו תושאל הנער על סטטוס שכתב בפייסבוק.

תחת התיוג "‫הר הבית לא בידינו‬", כתב הנער: "בל"ג בעומר אדליק מדורה בדרכי שלי, אעלה להר הבית". בכך הסביר "אבעיר את המזרח התיכון בלהבות!" כשהוא לועג למטבע הלשון שאימצו ראש הממשלה והמשטרה בכל מה שקשור להר הבית. בנימוק הזה הם משתמשים בכדי להצדיק את ההתנכלויות ליהודים במקום, ואת האפליות שהם נוקטים בהם, כאתנן ללחצים בינלאומיים וירדניים שראש הממשלה לא מצליח לעמוד בהם.

בין חבריו לפייסבוק שהגיבו לפוסט היו כאלו שנהנו והתלוצצו. היה מי שאף העיר לו ש"אם תתפלל זה יבעיר רק מדורה קטנה, בשביל מדורה גדולה אתה חייב להשתחוות". אבל היו גם מי שהציעו לו למחוק את הסטטוס כי "על דברים פחותים מכך המשטרה כבר הושיבה אנשים חודשים במעצר מנהלי". כעת עם מעצרו טוענים חבריו שהאלימות המשטרתית נמשכת, והמשטרה לא מפיקה לקחים מאירועי הימים האחרונים. לדבריהם, ההתנכלויות גוררות הקצנה והחמרה בתגובות של נפגעי המשטרה בהר הבית.

בתחנת המשטרה נערכה לנער חקירה מהירה, ובתומה הציעה לו המשטרה להשתחרר בתנאי הרחקה מהר הבית. הנער סירב לתנאים ודרש להביא אותו בפני שופט. בתגובה החליטה המשטרה להאריך את מעצרו למשך עשרים וארבע שעות.

במטה ארגוני המקדש מגנים את מעצר הנער. במטה מעריכים כי הוא נעצר במסגרת המאמצים החדשים לריצוי ממשלת ירדן, לאחר שזו זועמת על מעצריהם אמש של כמה מהמתנפלות המוסלמיות בהר הבית, ודבר מעצרם מעורר גל של הסתה וביקורת בממלכה הירדנית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה