יום חמישי, 7 במאי 2015

הוגבהה גדר ההפרדה בין עולי הר הבית למבקרי הכותל

שומרים על הפרדה מוחלטת || עוד בזבוז של כספי משלם המיסים

גדר ההפרדה בין כניסת היהודים להר הבית לבין הכניסה לרחבת הכותל הוגבהה. פעילי הר הבית מעריכים שמדובר בעוד יוזמה בזבזנית של הממונה על רחבת הכותל.

↓ איפה הכסף? הנה חלק ממנו...

בשער הכניסה ליהודים אל הר הבית החלו בעבודות להגבהתן של הגדרות הממוקמות לפני עמדת הבידוק המשטרתי.


פעילי המקדש סבורים שמדובר ב"מזימה חדשה" של רב הכותל שמואל רבינוביץ, במטרה להסתיר מעיני הבאים לכותל את העולים להר הבית".


לדבריהם, רבינוביץ נאבק שנים רבות נגד היהודים והרבנים העולים בטהרה לחלקים המותרים בהר הבית. במסגרת תפקידיו עושה רבינוביץ כל ניסיון כדי לגדוע את התגברות הנהירה הציבורית להר הבית. עכשיו הוא מבקש גם להסתיר מעיני הציבור את העובדות בשטח, כדי שיוכל להמשיך לשקר שהיהודים והרבנים מתנגדים לעלייה להר הבית.

פעילי המקדש זועמים על פעולותיו של רב הכותל, במיוחד כעת, ערב כינוסה של מועצת הרבנות הראשית שתדון בהסרת השלטים שהוא תלה במקום נגד העליה להר הבית. את הכינוס יזמו כמה מחברי המועצה, ביניהם גם הרב הראשי דוד לאו.

פעילי המקדש טוענים שרב הכותל הוא זה שמסכל את התוכניות להרחיב את עמדות הבידוק בכניסת היהודים להר הבית. זאת למרות דרישות המשטרה ומשרד התיירות להרחיב את מספר העמדות, נוכח העומס שנוצר במקום בגלל ריבוי העולים להר הבית, אשר לעיתים רבות נאלצים להמתין בשמש ובגשם במשך שעות ארוכות.

הגבהת המחיצות תקשה על העולים להר הבית, שעד כה נהגו ליטול חפציהם מהמקום באופן עצמאי לאחר סגירת עמדת הבידוק ותכביד גם על המשטרה, שתאלץ להשאיר שוטר בעמדת הבידוק לאחר סגירת ההר בפני יהודים, עד שאחרון העולים היהודים יחזור לקחת את הציוד שהושאר בחוץ בהוראת המשטרה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה