יום שני, 26 באוקטובר 2015

הרב אליהו זיני: "מכתב 100 הרבנים-חסר כל תוקף הלכתי"

בלי להתכוון הם מחזקים את שונאי ישראל || הרב אליהו זיני
הרב אליהו זיני תוקף את יוזמת מכתב 100 הרבנים האוסר עלייה להר הבית ומבהיר כי הוא חסר ביסוס תורני. "דברי הרב קוק זצ"ל אינם רלוונטים לגבי זמננו"
↓ מאת: גיא עזרא, חדשות סרוגים
 
ראש ישיבת ההסדר 'אור וישועה' בחיפה, הרב אליהו זיני, מותח ביקורת חריפה על מכתב 100 הרבנים האוסר לעלות להר הבית, עליו חתומים רבנים סרוגים וחרדים המתנגדים לעלייה להר.

כאמור, לפני כחמישים שנה, הוציאו הרבנים הראשיים דאז, הרב יצחק נסים והרב איסר יהודה אונטרמן זצ"ל, מכתב חריף נגד העליה להר הבית עליו חתמו, בין היתר, הרב עובדיה יוסף זצ"ל והרב שלום אלישיב זצ"ל.
 
בשנה האחרונה הוחתמו עשרות רבנים, חרדים לצד רבני הציונות הדתית על נוסח המכתב שחובר לפני כחמישים שנה וטרם פורסם לציבור הרחב.
 
"בדיוק בשעה שביונסק"ו, הגוף השונא ישראל, העלה להצבעה אתמול הרעיון לקבוע שהכותל המערבי שייך למסגד אל אקצה, רבנים בישראל (מכובדים ככל שיהיו) מצאו לנכון לחזק את העויינות למדינתנו, ולתמוך ברעיון עוועים של איסור עלייה להר הבית", תקף הרב זיני את יוזמת המכתב.
 
הרב זיני הבהיר כי כל ההסברים שיובאו בעתיד אודות המכתב לא יועילו: "כל הפלפולים שבעולם לא יועילו ולא יצליחו להסביר איך חכמי ישראל מחזקים רעיונות חולניים של שונאי ישראל (אף אם ברור לכולנו שאין זו כוונתם)".
 
עוד הוסיף הרב זיני כי "העובדה שהרב קוק זצ"ל חתם על כרוז כזה, לא תעלה ולא תוריד דבר, ולא תעמעם את העובדה שאיסור כזה היום מפקיע מידי עם ישראל את הבעלות על הר ה', ומפקירה אותה לטובת שונאי ישראל. ודברי הרב קוק זצ"ל שנאמרו בזמן שלטון אנגלי, אינם רלוונטים לגבי זמננו, שעה שבחסדי ה' שב השלטון לידי עם ישראל".
 
הרב זיני מתייחס גם לטענות לפיהן העולים להר הבית מתחייבים באיסור כרת: "ולגבי החשש שמא המונים יכנסו לשטח המחייב כרת ח"ו, ניתנת לפתרון פשוט ביותר: שרבני ישראל יבקשו מראש הממשלה לגדור את כל השטח האסור (או ספק אסור) וכך ימנע הדבר הכשלת הצבור שאינו יודע הלכה ויר"ש מה הם".
 
בסוף דבריו אומר הרב זיני כי "התנגדות כזו היום זהה לחלוטין להתנגדות לציונות במאה הקודמת, שכידוע גבתה מחיר של שואה שלמה לתפ"צ ר"ל.  והוא רחום יכפר".
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה