יום חמישי, 10 במרץ 2016

ההתרפסות לא עובדת. ישראל מוצגת ברמאללה כנחש

הסתה ערבית ארסית נגד ישראל || למרות ההתרפסות

מאמציו של נתניהו להתרפס בפני עבדאללה מעבר הירדן ובפני המחבל עבאס מרמאללה לא מועילים. בהוראת נתניהו אין כניסה של יותר מ-15-25 יהודים יחד להר הבית, יהודי שממלמל בשפתיו נעצר מיד ומגורש מההר, שעות הכניסה להר הבית ליהודים מוגבלות ועוד כיד הדמיון.

כל אלה ועוד לא מצליחים להרגיע את מוחם הקודח והמורעל של עבאס וחבריו. בעיתון הרשמי של הרש"פ מוצגת ישראל בצורה ארסית כפוגעת במקומות המקודשים לנצרות ולאיסלאם, תוך עידוד מפורש למחבלים לפגוע בישראל, כדי להציל את ירושלים מהכיבוש הציוני.

↓ מתוך אתר 'מבט לתקשורת פלסטינית'

ישראל מוצגת כנחש עם ראש בצורת רובה 
המכוון אל האתרים הקדושים לאסלאם ונצרות,
בקריקטורה בעיתון הרשמי של הרש"פ
              
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-5/2/2016

 
קריקטורה זו שפורסמה בעיתון הרשמי של הרש"פ, שהציגה את ישראל כנחש שראשו הוא קצהו של רובה, מבטאת באופן ויזואלי את העלילה של הרש"פ שישראל מנסה לפגוע באתרים הקדושים לאסלאם ונצרות. הקריקטורה מציגה נחש מתפתל סביב צריחי מסגד וכנסייה, בזמן שהראש, בצורת קצהו של קנה רובה, מכוון אל הצריחים.
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מתעד את העלילה זו, וגם את הצגת ישראל בדמות נחש, תמנון, להקת זאבים, ועכברושים, המאיימים על ירושלים והמקומות הקדושים.

   
 

העלילה של הרש"פ שישראל פועלת להריסת מסגד אל-אקצא ולבניית "בית המקדש המדומה," וכן המסר שישראל רוצה "לייהד" את העיר העתיקה של ירושלים, מוזנים ללא הפסקה על ידי הנהגת הרש"פ ופת"ח, במטרה להחדיר פחד, זעם ושנאה באוכלוסייה הפלסטינית. בכל פעם שמנהיגי הרש"פ רוצים לעורר את האלימות והפיגועים, הם מעצימים את התחושות הללו, מגבירים את העלילות ומשתמשים בהן על מנת להצדיק את הקריאה לפלסטינים להשתמש באלימות כדי "להגן" ו"לשמור" על האתרים הקדושים.

בספטמבר 2015, יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס השתמש בעלילות הללו כדי לעודד את הפלסטינים להשתמש ב"כל [האמצעים] שביכולתנו" על מנת "להגן" על מסגד אל-אקצא, וגרם לתחילתו של גל הטרור הנוכחי:

"[מסגד] אל-אקצא שלנו... אין להם זכות לטמא אותם ברגליהם המטונפות. לא נאפשר להם, ונעשה את כל שביכולתנו כדי להגן על ירושלים."
              

בנאום זה עבאס גם הבטיח לפלסטינים כי "כל שהיד" שהשתתף בהגנה על המסגד מפני "רגליהם המטונפות" של היהודים "יגיע לגן עדן", וש"כל פצוע יזכה בגמול מן האל." הבטחה זו היא גורם חזק המניע אוכלוסייה דתית שמאמינה כי ישראל שואפת להרוס את המקומות הקדושים שלה:


"אנו מברכים כל טיפת דם שנשפכה למען ירושלים, שכן זהו דם נקי וטהור, דם שנשפך למען האל, ברצון אללה. כל שהיד יגיע לגן עדן וכל פצוע יזכה בגמול מן האל."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 16/09/2015
והאתר הרשמי של יו"ר הרש"פ עבאס, 16/09/2015]
מקור: http://www.palwatch.org.il/main.aspx?fi=157&doc_id=17453

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה