יום שלישי, 4 באפריל 2017

צפו: מבקשים מהערבים לפנות את הר הבית

לפני המאבק מבקשים יפה || חוזרים להר

כמידי ערב פסח, ינסו פעילי תנועת 'חוזרים להר' להעלות כבשים להר הבית כדי לקיים את מצוות התורה, להקריב את הפסח במועדו בהר המוריה  פעילי התנועה לא מחפשים מלחמות מיותרות  תנועת 'חוזרים להר' פונה לערבים בבקשה לפנות את הר הבית לפחות ליום אחד  בעצם למה לא?

↓ יו"ר תנועת 'חוזרים להר', רפאל מוריס פונה למוסלמים בדרכי שלוםתנועת 'חוזרים להר', הפועלת למען כיבושו המחודש של הר הבית ובניין בית המקדש, יוצאת בקמפיין חדש בו היא דורשת מהערבים לפנות את מתחם הר הבית עד ערב חג הפסח הקרוב. זאת כחלק מההכנה לקראת חידושה של מצוות הקרבת קרבן הפסח, אותה בתנועה נחושים לממש, עוד השנה.

בסרטון אותו פרסמה התנועה, נראה יו"ר התנועה, רפאל מוריס, עומד על רקע הר הבית, ואומר את הדברים הבאים בשפה הערבית: "מוסלמים יקרים. ביום שני, העשירי באפריל (י"ד ניסן), אנו, העם היהודי מצווים להקריב קרבן מיוחד בהר הבית. במשך שנים,העם היהודי ציפה לרגע בו יוכל לחדש מצווה זו. אז אנא, פנו את מתחם הר הבית ביום זה, כדי לאפשר לעם היהודי להקריב את קרבן הפסח בזמנו ובמקומו. תודה."

רפאל מוריס אומר כי "מצוות קרבן הפסח הינה מצווה מהחשובות בתורה, אותה ניתן לחדש עוד השנה. זו השנה החמישים לכיבושו של הר הבית, אך נראה כי אחיזתנו בו רק נחלשת – זאת בעקבות המדיניות המתרפסת של ממשלות ישראל לדורותיהן, ובמיוחד זו שלנו, הנכנעת פעם אחר פעם לטרור הערבי. הקרבת קרבן הפסח בהר הבית, תהווה יציקת תוכן אמיתי ומשמעותי לקריאתו של מוטה גור לפני כחמישים שנה "הר הבית בידינו"". עוד מסר מוריס כי "בקשתה של תנועת 'חוזרים להר' מהערבים לפנות את מתחם הר הבית אינה תלויה בהסכמתם, ופעילי התנועה יגיעו בכל מצב לנסות לקיים את המצווה החשובה".

מתנועת 'חוזרים להר' נמסר: "בשנה שעברה ניסו במשטרה ובשב"כ להצר את צעדינו ע"י הרחקות מנהליות, והתנכלויות חוזרות ונשנות לפעילי התנועה. התנהלות טרופה זו חוזרת על עצמה גם השנה, כאשר עוד ועוד פעילים בתנועה מדווחים על שיחות איומים כאלו ואחרות, בהן מבקשים אנשי השב"כ מהפעילים שלא להגיע למתחם העיר העתיקה שבירושלים בערב פסח. אנו אומרים למשטרה ולשב"כ: כל הצעדים הללו, רק מחזקים את רוחנו, ומוסיפים כח ואומץ להמשך הפעילות החשובה. קרבן הפסח היא מצווה, צו אלוקי, ואף גוף ממסדי כזה או אחר לא ימנע מאיתנו לנסות להקריב את קרבן הפסח, ולפעול לטיהורו של הר הבית מאויבי ישראל. אנו ממשיכים בכל הכח, בבחינת "וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה