יום רביעי, 11 בספטמבר 2013

ברכת כהנים על הר הבית

שר השיכון אורי אריאל ומועמד הבית היהודי למועצת העיר ירושלים, דב קלמנוביץ', הגיעו היום לביקור בהר הבית.מאת: חזקי עזרא / ערוץ 7

אורי אריאל ודב קלמנוביץ' בהר הבית
אורי אריאל ודב קלמנוביץ' בהר הבית יח"צ
שר השיכון, אורי אריאל וראש רשימת הבית היהודי בירושלים – דב קלמנוביץ' ערכו היום (רביעי) סיור משותף בהר הבית.

במהלך הסיור, בעת הגעתם לחלקו המזרחי של ההר אל מול פני מקום המקדש סמך השר אריאל שהינו גם כהן את ידיו על ראשו של קלמנוביץ', בירך אותו ברכת כוהנים ואיחל לו בהצלחה במערכת הבחירות שנערכת בעיר. נציג הוואקף בהר הבית שליווה את הסיור התרעם על ברכת הכוהנים שבירך אריאל את קלמנוביץ' וקרא לשוטר שהיה במקום.

קלמנוביץ' והשר אריאל שוחחו במהלך הסיור על הבעיות איתן מתמודדים יהודים שעולים להר הבית ודרכי הפעולה על מנת שעיריית ירושלים תוכל לנקוט על מנת ולחזק את הריבונות היהודית בהר הבית.

במהלך הסיור גילו השר אריאל וקלמנוביץ' כי במזרח ההר מתבצעות עבודות לבניית חדר גנרטור גדול ללא היתר ובצורה בלתי חוקית. השר אריאל פנה באופן מיידי לראש הממשלה במכתב דחוף על מנת לעצור את העבודות, "... גיליתי כי ישנם עבודות מתקדמות ביותר וכל זאת כפי שאני יודע ללא אף היתר בצורה בלתי חוקית בעליל ותוך הפרת הסטטוס קוו בצורה הבוטה ביותר. אני דורש בצורה חד משמעית כי תורה לכוחות הביטחון ולגורמים האחראיים לפעול על מנת לעצור את ההפרות הללו כפי שראוי ונדרש בכל שטח אחר במדינת ישראל שהינה הריבון בהר".

השר אריאל אמר כי "חובה עלינו להמשיך ולבסס את הריבונות שלנו כמדינת ישראל, ולא יעלה על הדעת שבמקום הזה תחת ריבונותנו לא ניתנת לאזרחי המדינה הזכות היהודית הבסיסית לתפילה. זה שלנו ולא נתון בכלל לוויכוח. ערב יום הכיפורים אני מתפלל לבניית בית המקדש ועבודת הכהן הגדול שייכנס לקודש הקודשים להביא גאולה שלמה ולכפר על עם ישראל".

דב קלמנוביץ' אמר כי "בתור הנציגות הציונית של העירייה נדאג להגביר את הריבונות היהודית בהר הבית, בעזרת השם נדאג בפעילותנו בעירייה להגביר את המודעות לקדושתו של הר הבית, להגדיל את מספר המבקרים בו ואת הנגישות למקום הזה שהוא קדוש לא פחות מהכותל".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה