יום ראשון, 1 במרץ 2015

"בהר הבית מתרחשות הפרות חוק, היועמ"ש מונע את אכיפתן"

נתניהו, אל תפחד! || כך קוראים ארגוני המקדש בעקבות אוזלת היד הממשלתית בהר הבית

קריקטורה: הרס עתיקות הר הבית שי צ'רקה
יו"ר רשות העתיקות מאשים: "בהר הבית מתרחשות הפרות חוק, היועמ"ש מונע את אכיפתן". במטה ארגוני המקדש קוראים לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לאכוף את החוק הישראלי בכל ירושלים ללא מורא.

↓ קוראים לנתניהו לחזור ימינה

הוואקף האיסלמי עורך עבודות בהר הבית  ללא אישור רשות העתיקות. כך מאשים היום ישראל חסון, היו"ר הנכנס של רשות העתיקות ישראל. חסון מסביר שבהר הבית מתרחשות הפרות חוק שהמדינה אינה אוכפת מסיבות רגישות. למרות זאת, טוען חסון, בימים הללו לא מתבצע הרס ארכיאולוגי בהר הבית.

בראיון שהעניק לעיתון מקור ראשון (הראיון יתפרסם מחר בלואו האתר זה), קורא חסון לכל מי שיודע על פגיעה בעתיקות, לדווח לו, כדי שהוא יפעל בנושא.

לדברי חסון, היועץ המשפטי לממשלה מונע את עצמאותה של רשות העתיקות בהר הבית."רשות העתיקות מוגבלת בהר הבית על פי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה". הרשות מתמקדת בהתרעה בלבד, אומר חסון.  "על פי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, ברגע שאנחנו רוצים לנקוט בפעולה יזומה, צריך לקבל את אישורו".

חסון מבהיר שלדעתו צריכה להיות רמת פיקוח גבוהה יותר בהר הבית. בפתח הראיון לארנון סגל מבהיר חסון. "אל תשאל אותי על ההתנהלות הישראלית בהר הבית, מפני שלא מוניתי כמפקח על ההתנהלות הישראלית. שאל אותי על התנהלות רשות העתיקות. האם אני מצליח לשמור על מה שהחוק מטיל עליי לשמור בהר הבית? התשובה היא כרגע כן. האם הייתי רוצה רמת פיקוח גבוהה יותר? התשובה גם היא חיובית".

במטה ארגוני המקדש קוראים לראש הממשלה שלא להמשיך את מדיניות ממשלות השמאל שהתייחסו להר הבית כאל חצר אחורית מיותרת. לא ניתן להשליך יותר את כל האינטרסים היהודים בהר הר הבית כוויתורים לירדן או לארגוני הוואקף והטרור שמשליטים בהר הבית שלטון של פחד. על ראש הממשלה לאמץ את המדיניות המתייחסת לשרידי המקדש שבהר הבית, בכבוד הראוי, ולהביא להצלתם בחפירות הצלה יזומות של רשות העתיקות.

תגובה 1:

  1. אם נתניהו רוצה להצליח הוא חייב לפעול למען הר הבית

    השבמחק